LA

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.
  NOMINACJA NR 4

Za czwartą nominację dziękujemy Fioletowemu Piernikowi

Odpowiedzi Litki:

1. Jak widzisz przyszłość ludzi, nowoczesne auta, maszyny, neony i chipy czy radioaktywność, mutanci, walka o przetrwanie i powolne wymieranie ludzkości?
Zastanawiam się czy oglądaliście "Wally'ego"? Właśnie mniej więcej tak. Tłuste różowe serdelki obsługiwane przez maszyny. Albo jak w "Matrix 'ie" ludzie wyparci przez maszyny walczący w beznadziejnej walce z własnym tworem. Wersje przyszłości typu "Terminator" albo "Surogaci"  też wielce prawdopodobne. Albo w ziemie walnie meteoryt i nie uda nam się uratować. Albo inna apokalipsa typu "2012" tylko bez happy end'u.
Nie to że nie wierze w ludzkość czy coś. Właściwie to nawet bardzo wierze. Wierze, że zdolna ludzkość bez problemu jest w stanie doprowadzić do samo zagłady, nawet bez pomocy czynników zewnętrznych - jak pogoda czy asteroidy. Przykładam jest II wojna światowa albo chociażby wspaniała dziura ozonowa, która rozrosła się w ostatnich latach.
  
 2. Myślisz, że przeżyłbyś/łabyś w świecie jaki przedstawiają gry/filmy/seriale jak The Last Of Us, The Walking Dead, Resident Evil itd.? 
Trudne pytanie, ale myślę, że nie. Chociaż może? Nie jednak, nie. Zjedliby mnie na samym początku. Zwykle taki los spotyka niebieskookie blondynki =(

3. Z kimś ze swojego opowiadania się utożsamiasz? 
Odpowiadałam na to pytanie sporo razy, więc powiem krótko - z Tukanem ^^

4. Ile średnio czytasz książek na miesiąc? 
Zależy. Ale tak czysto statystycznie mój rekord to 23. ale to absolutnie i nie powtarzalnie rekord. W poprzednim miesiącu przeczytałam 5. A tak średnio to chyba około ośmiu, ale nie jestem pewna.

5. Czy ktoś z twojej rodziny wie, że piszesz tego bloga? Pochwala to? 
Tak.  A co do tego czy pochwala to nie wiem. Prawdopodobnie tak. 
 

6. Masz jakieś zwierzę, jak tak, to jakie? 
Mam psa - sunie, która nazywa się Amiszka i jest beaglem. Mówię na nią Morda i kiedy wychodzimy na spacery udaję, że jest ona super-bohaterskim psem i mnie ratuje z różnych opresji. Lubie z nią długo spacerować i udawać, że rozmawiamy.
Jeszcze mam żółwia. Kiedy go kupiłam dostałam na urodziny od mamy, nie wiadomo było jakiej był płci, ja myślałam, że jest dziewczynka i nazwałam go Plamka. Po trzech latach kiedy  można już było ustalić płeć okazało się, że to facet, ale imię już zostało. I to w żeńskiej wersji. Teraz żółwiu ma już 7 lat. Czasami opowiadam mojemu chrzestnemu bratu (również 7 lat ), że żółw to jest mój narzeczony, którego zły czarownik zmienił w żółwia i, że teraz ja muszę znaleźć sposób by go znów zmienić w człowieka.
Miałam też kota - Bezika, ale umarł w 2011 roku. Pochowałam go o 11:11 jedenastego listopada. Kiedy wkładałam pudełko po butach w którym był do grobu podszedł do mnie jakiś inny kot i miauknął. Ja go nie zauważyłam i myślałam, że Bezik ożył. Niestety... Ale pozostaje wiara w reinkarnację. Kota miałam prawie całe życie. Dostałam go, gdy miałam 4 lata.
 
7. Z kim z mojego bloga mógłbyś się zaprzyjaźnić? Kto byłby twoim wrogiem? 
...
 
8. Pogryzło cię kiedyś dzikie zwierzę? (mrówki, komary i kleszcze się nie liczą ;P)
Czy mój pies jest dzikim zwierzem? Bo kiedyś mnie dziabną - myśląc, że moje palce to chrupki. O wiem. Wszystkie koty to dzikie zwierzęta - więc zaatakowana przez kota byłam zaatakowana przez dzikie zwierzę OWWWJEEAAAH!!!
 
9. Myślisz, że poradziłbyś/radziłabyś sobie w Kostce z mojego bloga? 
...

10. Ulubione kwiaty? 
A bo je wiem? Żółte- żonkile, mlecze, forsycje, żółte tulipany. Wszystkie żółte (oprócz żółtych róż, takie to można dać starej chorej babci)
Niebieskie też są ładne. Chabry. 
Irysy też są niezłe. Ogólnie polne mi się podobają. Maki. 
I jeszcze taki dziwny kwiatek, który mi dziadek pokazywał w dzieciństwie. Też taki błękitny. Drobne kwiatki. Dzidek mówił, ze to Senny kwiat i jeśli go się weźmie do ręki, albo powącha to się zasypia, a niektórzy nawet umierają. Nie odważyłam się go dotknąć i do tych czas nie wiem czy dziadek mówił prawdę ( teraz wypiera się tego zdarzenia i nie chce sobie przypomnieć o jaki kwiatek chodziło)
I jeszcze lubię rosiczki i muchołówki. Wszystkie muchożerne rośliny. No może oprócz dzbaneczników. Nie są zbyt efektowne i mam złe wspomnienia z dzieciństwa. ( Tak to te, które zjadły krecika ).  

11. Do jakiego klubu by cię przyjęli, do Spragnionych czy Półksiężycowych? 
Naprawdę nie ma pojęcia o co chodzi. Strzelam, że Spragnieni to Wampiry, a Półksiężycowi - Wilkołaki. Ale mogę źle strzelić.
To trudne pytanie ze względu na namnażające się pseudo- wampiry (Zmierzch to gówno, bez obrazy) i pseudo- wilkołaki. Tu nawet nie muszę nic mówić. Chyba jednak skłaniam się w stronę wampirów. Tych prawdziwych, a nie świecących.  Sama napisałam jestem w trakcie pisania jednaj książki o tak jakby ( z braku innej nazwy) wampirach. Po za tym Darcula. To jest coś. Wilkołaków zbyt dużo dobrych nie ma. Ale czytałam jedną genialna książkę o tym "Wilkołak" (bardzo oryginalny tytuł, nie ma co) nie pamiętam jakiego autora, ale polecam. 


 

Odpowiedzi Bagheery:

 

1. Jak widzisz przyszłość ludzi, nowoczesne auta, maszyny, neony i chipy czy radioaktywność, mutanci, walka o przetrwanie i powolne wymieranie ludzkości?
Myślę, że raczej to pierwsze, a potem to drugie. Niestety ludzkość chyli się ku upadkowi i wiadomo to nie od dziś. Miejmy tylko nadzieję, że III wojna światowa nie nastąpi za naszego życia i świat nie zamieni się w Czarnobyl lub Hiroszimę, ewentualnie w oba na raz.
  

 2. Myślisz, że przeżyłbyś/łabyś w świecie jaki przedstawiają gry/filmy/seriale jak The Last Of Us, The Walking Dead, Resident Evil itd.?

Prawdopodobnie nie. Umarłabym jako pierwsza, a pozostali zjedliby moje ciało. Nie znam żadnej sztuki walki (w przeciwieństwie do Litki, która zna karate), nie jestem wysportowana (znów w przeciwieństwie do Litki, która jest niesamowicie szybka i mogłaby przynajmniej uciekać jakby nie chciało jej się zabić wszystkich na samym początku), co prawda może potrafiłabym obsłużyć nóż, ale i to nie jest pewne, bo i tak z trudem radzę sobie ze zrobieniem kanapki.


  3. Z kimś ze swojego opowiadania się utożsamiasz?
Tym pytaniem udowodniono właśnie, że nikt nie czyta Liebster Award, więc odpowiadanie na pytania jest bez sensu.
 
4. Ile średnio czytasz książek na miesiąc?

Mało :/. Nawet bardzo. Może góra pięć, nie więcej. Zwykle czytam kilka na raz (obecnie czytam trzy).


  5. Czy ktoś z twojej rodziny wie, że piszesz tego bloga? Pochwala to?
Tak. Wie moja mama, tata, brat, królik, trzech wujków, dziewczyna mojego wujka, dwie ciocie, babcia, brat cioteczny i siostra cioteczna. Mama raczej tego nie pochwala, bo przecież ,,żyję ciągle w świecie wyobraźni, trzeba dorosnąć, bla, bla, bla...", tata chyba pochwala, brat cieszy się, że piszę własną książkę ^^ i czasami prosi mnie żebym mu opowiedziała, królik jest ze mnie dumny, brat i siostra cioteczni pochwalają, bo sami kiedyś pisali, a reszcie to chyba zwisa, ale nie wiem.
 
6. Masz jakieś zwierzę, jak tak, to jakie?
Mam wyżej wspominanego królika. Nazywa się Kamila (jeżeli czyta to jakaś Kamila to.. daruj, nie miałam innego imienia :>), ale wszyscy (włącznie ze mną) z niewiadomych powodów nazywają ją Dziubek i mówią o niej w męskiej osobie. Jest rudo - czarny i gruby. W sumie to cały składa się z tłuszczu. Jego ulubione zajęcia to jedzenie, sranie, odpoczywanie, jedzenie, odpoczynek po jedzeniu, spanie, nicnierobienie, odpoczywanie, odpoczywanie od odpoczywania, jedzenie, odpoczywanie i sikanie. Po za tym czasami zrobi łaskę światu i wyjdzie z klatki, ale głównie po to żeby coś zjeść.
 
7. Z kim z mojego bloga mógłbyś się zaprzyjaźnić? Kto byłby twoim wrogiem?

To, że ktoś czyta naszego bloga to nie znaczy, ze my czytamy jego. Ale skoro tak bardzo ci zależy na odpowiedzi to wrogami byliby prawdopodobnie wszyscy, bo jestem rekordzistą w liczbie posiadanych wrogów.
 
8. Pogryzło cię kiedyś dzikie zwierzę? (mrówki, komary i kleszcze się nie liczą ;P)

Mój królik mnie pogryzł i to nie jeden raz. To naprawdę podłe stworzenie -,-.
 
9. Myślisz, że poradziłbyś/radziłabyś sobie w Kostce z mojego bloga?

Kostka kojarzy mi się z kostką Rubika, a że nie umiem jej składać to strzelam, ze nie :D.
 
10. Ulubione kwiaty?

Nie mam jednych najulubieńszych, lubię irysy, żonkile, chabry, maki, muchołówki (i inne zjadaczki owadów) oraz takie dziwne, małe, żółto - pomarańczowe, polne kwiatki, które nazywałam lwie paszcze, ale zapewne mają inną nazwę. Jednak zawsze na Dzień Kobiet tato kupował mi kaktusy, więc wierząc mojemu tacie to... tak, pewnie kaktusy są moimi ulubionymi roślinami (bo kwiatami chyba nie są).
 
11. Do jakiego klubu by cię przyjęli, do Spragnionych czy Półksiężycowych?

Nie wiem o co chodzi, ale mi też Spragnieni kojarzą się z wampirami, a Półksiężycowi z wilkołakami (oczywiście według mnie wilkołaki nie są jakimiś owłosionymi gorylami chodzącymi na dwóch łapach tylko ludźmi zmieniającymi się w wilki). Kocham wilki <3 to moje ulubione zwierzęta i szczerze, to chciałabym móc się przemieniać w jednego z nich i biegać w nocy po lesie ^^. Oczywiście przyjęliby mnie do Półksiężycowych (jeżeli nasza teoria jest prawidłowa).

 

 

 

Blogi, które nominujemy:

1.http://themysteriousstragner.blogspot.com
 2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
No cóż... musimy nad tym jeszcze pomyśleć ^^

Pytania: 


1. Jeżeli mógłbyś/mogłabyś się przemienić w jedno magiczne zwierzę jakie byś wybrał/a?
2. Po czym na pierwszy rzut oka poznajesz dobrą książkę?
3. Jaki jest twój ulubiony kolor?
4. Kim chcesz zostać w przyszłości?
5. Co według ciebie jest w życiu najważniejsze?
6.Czy według ciebie stwierdzenie "nie ocenia się książki po okładce" jest prawidłowe? A w odniesieniu do bloga?
7.Czy chciałbyś/łabyś polecieć na księżyc, albo po prostu w kosmos?
8.Czy śpiewasz pod prysznicem? I jeśli tak to co?
9. Gdybyś wiedział/a datę swojej śmierci, czy powiedziałbyś/łabyś to swoim bliskim?
10.Jaka by była twoja reakcja jeślibyś zobaczył/a postać ze swojej książki w realnym życiu?
11.Czy chciałbyś/łabyś napisać bestsellerową książkę?
 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

NOMINACJA NR 3

 

Trzecia nominacja od Numeru 10, za którą serdecznie dziękujemy! :DOdpowiedzi Litki:

1. Ulubiona czekolada?
Biała. Nie jakaś podrubkowa biała, która smakuję jak plastik tylko biało-biała! Mój tata miał na nazwisko Biały, więc to chyba dziedziczne ^^ Jeszcze lubię mleczną z bakaliami i/lub rodzynkami lub/i orzechami. Nie lubię nadzień i gorzkiej.

2. Jaki masz telefon?
Moja ulubioną cegiełkę Nokię. Nie ten niezniszczalny model, niestety, ale coś koło tego. W swoim życiu nie miałam żadnego telefonu dłużej niż rok. Nie dlatego, że jestem rozpieszczona i ciągle chcę nowe, tylko po prostu telefony psują mi się w rękach. Dosłownie. Takie nowoczesne zaczynają się palić <żartuję, ale nie do końca> tylko poczciwe stare modele Nokii jakoś się trzymają ^^.  Kolor - oczywiście niebieski.

3. Czy Twoja rodzina wie, że piszesz? Jeśli tak, to czyta Twoje opowiadania?

Wie, oczywiście, że wie. Moja mama w większości czytała, ale ,,100 lat po centrum handlowym" nie przypadło jej do gustu. A może po prostu znudziło jej się czytanie moich wiecznie nie dokończonych bredni.

4. Uważasz, że taka "pasja do pisania" jest dziwna? Dlaczego?

No cóż. Nie wiem. Znam kilka osób piszących. I w większości są normalni. Pozornie. Jak się z nimi dłużej zadajesz to widać, że to dziwaki i wariaci. W sumie myślę, że tacy są wszyscy pisarze. Dziwni i zwariowani, bo trzeba być szalonym by wymyślić coś nowego.  A jeśli pisarze są dziwni, to "pasja do pisania" również.


5. Masz Twittera/Instagrama/Tumbrla/Aska?

Nie, nie, nie, nie. 
Ograniczam się do konta na demotywatorach i facebook'a, a tego ostatniego zamierzam usunąć niebawem.  Mam też GG, stworzone na potrzeby pracy, bo dużo ludzi woli się ze mną tak kontaktować niż przez e-mail'e.


6. Lubisz muzykę klasyczną?

No, lubisz, nie lubisz, ale chodzę do szkoły muzycznej i żeby zdać słuchać muszę. Nawet nie jest najgorsza, ale jak cały dzień leci opera Moniuszki, to można zwariować. W sumie nie mam nic przeciwko muzyce klasycznej.

7. Mars, Snickers czy Kinder Bueno?

Zdecydowanie Kinder Bueno najlepiej białe, z wiadomych przyczyn. Ale białe niestety jest tylko latem. Tak się zastanawiam czy jest biały Mars, albo biały Snickers? Bo wiem, że jest biały Twix, Kit Kat i Lion, ale o Marsie lub Snickersie nigdy nie słyszałam. Jeśli ktoś widział ich białą odmianę proszę o natychmiastowe skontaktowanie się ze mną.

8. Lubisz robić zdjęcia?

Oczywiście. Zdjęcia są fajne. Lubie eksperymentować z moim słabiutkim aparacikiem i czasami wychodzą w miarę. Ale raczej nie jest to moją pasje. Nie jestem profesjonalnym fotografem, ale jak widzę tony "sweet foci" na facebook'u to mnie mdli. Ok dwa zdjęcia z przyjaciółmi, nawet z rąsi, dla zabawy jeszcze rozumiem, ale tysiące dzióbków w toalecie to lekka przesada, prawda?


9. Podobało ci się "W Pierścieniu Ognia"?
Hmmm... Nawet nie wiem. Igrzyska podobały mi się bardziej. Film był spoko, i książka tez super, ale pierwsza część mnie najbardziej wciągnęła.

10. Najlepszy film, jaki wyjdzie w 2014 roku to...?

Hobbit III część? Jak wytresować smoka 2? I dużo innych, ale ja naprawdę nie wiem co się jeszcze pojawi.

11. Justin Bieber czy One Direction?

Zdecydowanie "czy". "Czy" przynajmniej nie powoduję odruchów wymiotnych. Po za tym "czy" jest w stu procentach "czy". Od początku zdecydowało się na określoną płeć. Czego nie można powiedzieć o wyżej wymienionych, którzy utknęli gdzieś pomiędzy.  
Chociaż nie chcę nikogo obrazić, każdy ma swój gust itp, ale ja wole słuchać czegoś mniej... hmmmm... <brak mi nie obrażających słów> ... <no trudno, domyślcie się>

Odpowiedzi Bagheery:

1. Ulubiona czekolada?
Zdecydowanie biała <3 To najlepsza czekolada jaką wymyślono! Może być po prostu biała, biała z orzechami ^^ (nie jadłam, ale pewnie dobra) ewentualnie mleczna z nadzieniem toffi. Tylko dlaczego nie wymyślono białej z toffi, ja się pytam?! D:

2. Jaki masz telefon?
Nie podam :P Bo niby po co? Żeby jakieś pedofile do mnie dzwoniły? XD Nie no żartuję. Wiem, że chodzi o model. Więc nie mam zielonego pojęcia, bo jest to zwykła, tandetna podróba Iphone'a, która służy mi odkąd mój stary, poczciwy Samsung J700 został zgnieciony przez szafkę w drodze powrotnej z Londynu. Ostatnio dostałam na Gwiazdkę od rodziców Samsunga... zaraz, muszę sprawdzić... na pudełku pisze, że jest to niejaki Samsung Galaxy Core Plus (czarny), ale ja tam się nie znam.

3. Czy Twoja rodzina wie, że piszesz? Jeśli tak, to czyta Twoje opowiadania?
Tak, wiedzą. Tata czytał z niemałym zainteresowaniem, bo lubi science fiction i katastroficzno - przygodowe i doczytał chyba do rozdziału ,,Wspomnienia", ale potem mama zawołała nas na kolację i potem już nie dopominał się dalszych części XD. Stwierdził, że ,,100 lat po centrum handlowym" to dziwne i dosyć śmieszne opowiadanie. Natomiast mama czytała, bo chciała sprawdzić co znajduje się w głębi mnie, czyli zwyczajnie próbowała ogarnąć moją psychikę. Nie udało jej się. I dobrze ^^. Mój brat jest natomiast za mały na takie rzeczy, ale zna mniej więcej bohaterów. Co do innych moich ,,dzieł" to w większości nikt poza mną i ewentualnie Litką lub/i Cammie nie ma do nich dostępu.

4. Uważasz, że taka "pasja do pisania" jest dziwna? Dlaczego?
Bo wszyscy pisarze i w ogóle artyści są zryci? Przecież nie byłoby tylko wspaniałych książek, filmów, obrazów itd. Świat byłby taki nudny :/

5. Masz Twittera/Instagrama/Tumbrla/Aska?
Twittera nie mam, choć miałam założyć, żeby upominać się Rick'owi Riordan'owi o natychmiastowe zlikwidowanie Kalipso (Leoś jest tylko mój! <3) i ponowne zeswatanie Jasona z Reyną. W Instagrama i Aska się nie bawię, bo to zbyt (wybaczcie jak kogoś urażę) dziecinne i żałosne, a na Tumbrla nie jestem jeszcze gotowa (tzn. nie umiem jeszcze tak genialnie rysować, żeby wstawiać tam swoje prace, bo zdjęć nie zamierzam). Ograniczam się do maila, Facebooka, GG, devianARTa i Bloggera.

6. Lubisz muzykę klasyczną?
Nie. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wystarczy. XD Przejdźmy dalej...

7. Mars, Snickers czy Kinder Bueno?
Twix ^^ No ok, jak mam wybierać z tych to chyba... Snickers. Ewentualnie Kinder Bueno białe.

8. Lubisz robić zdjęcia?
Innym kiedy śpią - tak. Sobie i tak ogólnie - nie.

9. Podobało ci się "W Pierścieniu Ognia"?
Nie czytałam nawet pierwszej części, a co dopiero drugą? Oglądałam pierwszą, ale zapamiętałam z niej tylko tyle, że główna bohaterka miała łuk i nazywałą się Katniss i, że występaowała w tym filmie aktorka, która grała Clarisse La Rue w ,,Morzu Potworów".

10. Najlepszy film, jaki wyjdzie w 2014 roku to...?
,,Jak wytresować smoka 2" ^^ Już nie mogę się doczekać!!! A to dopiero bodajże w lipcu :C.

11. Justin Bieber czy One Direction
Czy jest możliwość powstrzymania się od głosu? D: Bo w sumie jak z Litką i Cammie na plenerze w te wakacje zmiksowałyśmy Biebera i 1D wyszło całkiem nieźle. 1D można znieść, bo czasami ich piosenki są naprawdę fajne, ale Bieber osobno to... nie, nie mogę... idę zwrócić śniadanie...
Blogi, które nominujemy:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

No cóż... musimy nad tym jeszcze pomyśleć ^^

Pytania:  

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

 

 

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

NOMINACJA NR 2  

Dziękujemy za nominację Ramonci.:D


 Odpowiedzi Litki:

1. Od czego zaczynasz dzień?
Trudne pytanie... Od obudzenia się? Od sturlania z łóżka? Potem jem śniadanie, ubieram się, myję, czesze. Niekoniecznie w takiej kolejności. Wywlekam się pięciominutowy na spacer z psem. Inna sprawa w weekend. Wtedy wszystko przebiega tak samo, tylko, że godzinę później, a mogę spacerować z psem ile mi się podoba, a następnie mam prawo zaszyć się z książeczką w łożu i nie wstawać aż do jutra ^^


2. Co, oprócz pisania, jest Twoją pasją?
Właściwie mam sporo pasji: czytam (o tak to jest jeszcze lepsze od pisania), gram na gitarze (broń Panie Boże usłyszeć komuś mojego rzępolenia), czytam (książek nigdy za wiele), uczę się fizyki (olimpiada krwi wymaga), czytam (ostatnio Terry'ego Pratchett'a, którego polecam tak przy okazji ^^), wychodzę z psem (wbrew pozorom to też pasja), czytam (mam w posiadaniu nowy cud techniki, czytnik elektroniczny, dzięki któremu mogę nosić ze sobą całą bibliotekę i czytać, czytać i czytać)  i jeszcze zależnie od pory roku jeżdżę na rolkach i rowerze lub na łyżwach i nartach. Zapomniałam dodać, że czytam? Czytanie to coś co odróżnia ludzi od małp, więc czytajcie "człowieki", czytajcie!


3. Jaka jest dla Ciebie najlepsza pora do pisania? W jakich warunkach lubisz tworzyć?
Wieczór, rano, we dnie, w nocy. Kiedy natchnie wena lub kiedy przyciśnie termin. W sumie bardzo romantycznie jest pisać po nocach i późnym wieczorem. Rano jest wypoczęty mózg i chce się pracować. Warunki dowolne, byle wygodne i bez denerwujących dźwięków (zabawne, ale uważam, że stukanie w klawiaturę, jest denerwującym dźwiękiem) Fajnie się pisze na laptopie leżąc i popijając kakałko. Ale w sumie pisać można wszędzie, byle by było na czym i o czym.

4. Którego ze swoich bohaterów najbardziej lubisz (lub cenisz) i dlaczego? 
Tukana! Czemu? Bo jest najbardziej szczerą postacią jaka tu jest! Chociaż w sumie oprócz tego, że jest wesoły i mocno zboczony nie ma jakiś szczególnych cech. Ostatnio zaczęłam też lubić Łanię. Nie żebym propagowała zabijanie mężów czy coś, ale od pewnego czasu określam siebie dumnym mianem feministki (ale takiej bardziej sufrażystki ewentualnie emancypantki, brońboże femen), więc taka walka o swoje prawa. Hmmm... nie, i tak najbardziej lubię Tukana. Jest  jeszcze Kia. Ona mi się podoba. Jest taka słaba, wątła i delikatna, ale ma w sobie coś. Chyba. Nie jestem pewna. Gdybym była chłopakiem zakochałabym się w niej. Niestety nie jestem  (czego baardzo żałuję) i wolę Tukana <3


5. Ile jest Ciebie w Twoich bohaterach? Który ma najwięcej Twoich cech?
Moich cech?! Hahahahaha! Dobre sobie... Jeśli można coś powiedzieć, to chyba tylko miłość do książek jaką przejawiają Puma, Wilczyca i (zespojleruję) Łania.  Może jeszcze Żmija i Lwica mają blond włosy, jak ja, ale w takim razie ćwierć populacji ludzkiej jest do mnie podobna. A tak to chyba nikt. Nie morduję ludzi, chociaż lubię o tym pisać i wyobrażać sobie. Nie jestem za bardzo odważna, ani bojowo nastawiona (no dobra tutaj kłamie w żywe oczy), ale ogólnie rzecz biorąc nie widzę siebie w żadnej postaci. O nie zapomniałam! Jestem jeszcze zboczona jak Tukan, ale do jego zboczoności to mi daleko.6. Research czy brak researchu? Ile poświęcasz na niego czasu podczas pisania?
Czekaj googluje.  A więc ile czasu poświęcam na "badanie naukowe"? Cały. Bez przerwy zajmuje się myśleniem nad tym, co będą mówić ludzie kiedyś w przyszłości omawiając ,,100 lat po centrum handlowym" w szkole. Np.: "Napisz jak myślisz, co miały na myśli autorki pisząc tą książkę? Użyj trzech argumentów, rozwiń przynajmniej dwa z nich."  I ktoś napisze, że autorki chciały przejawić swój bunt przeciw ustalonym normom prawnym. Albo ukazać to, że człowiek wcale nie różni się od zwierzęcia i pozostawiony w sytuacji bez ograniczeń wróci do stanu pierwotnego. I temu podobne brednie. A naprawdę piszemy tak po prostu, bo nam się zachciało. Wielki trollface w kierunku przyszłych pokoleń. Mam nadzieję, że to o to chodziło z tym researchingiem, bo jeśli nie to pisałam to wszystko na marne.7. Gdybyś mogła/mógł być kimś przez jeden dzień, kto by to był i dlaczego?
Facetem! Facetem, facetem!!! To marzenie mojego życia. Ale nie jakimś transwestytą tylko prawdziwym facetem. Nie to, że nie podobam się sobie jako kobieta, ale facet to coś wspaniałego! Nie ma okresu, nie musi golić nóg, ani pach ( i tak tego nie robię, jako feministka, ale faceci po prostu NIE MUSZĄ!!!), mają wąsy, i brodę, prawdziwą męską przyjaźń i solidarność, a i najważniejsze - mogą sikać NA STOJĄCO! Chyba całkowicie uzasadniłam swój wybór ^^8. W jakim punkcie swojego życia chciałabyś znaleźć się za 30 lat?
W ciekawym.  I co jeszcze? Nic. W jakim punkcie? Prawdopodobnie tym na środku. Mam nadzieję, że nawet w pierwszej połowie. Jak pyta się o punkt, można odpowiedzieć zwrotnym lub szczytowym, ale życie to nie punkty, to kreski - nie chwile, tylko przeżycia w tych chwilach. Nie cel, lecz droga. No i pojechałam z filozofii. No trudno, przeżyjecie to i ja też. Chyba...9. Ulubiona piosenka?
Monster!!! - Skilleta. Hero!!! - Skilleta. Looking for Angels!!! -Skilleta. Wszystko Skilleta. Rammsteina. Zaz. Marię Peszek. Motorhead.  Lubię coś jeszcze? Nie wiem. Nie wydaje mi się, żeby coś jeszcze było moją ulubioną piosenką. Lubie śpiewać (jak nikt nie słyszy) - "Ciągle pada" Czerwonych Gitar. O tak przypomniało mi się. Moja ulubiona piosenka, to "Jeb ładowarką w łeb" - mojego własnego autorstwa. Z tej piosenki właśnie wziął się pomysł na broń Wilczycy i Pumy. Tak. Tej piosence wiele zawdzięczam...10. Jak opisałabyś/opisałbyś siebie w trzech słowach?
"Moja olbrzymia osobowość nie mieści się w trzech słowach."
No więc... raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem, dziewięć. Miałam racje. O sześć słów za dużo.
Hahahahahaha, ależ ja zabawna. Tylko, że mówię poważnie. Serio. ^^


11. Co powoduje, że jedne blogi czytasz i wracasz do nich chętnie, a innych nie możesz znieść?
Hmmmm... trudne pytanie. Daj strzele... jakość
? Tak, brawo! A jeszcze fabuła, bohaterowie, styl, pomysł i wszystko to co czyni jedną książkę lepszą, a inną gorszą. W blogach dochodzi jeszcze szablon. Wkurza mnie jak jest nieczytelne, małe literki, albo inne cóś. No na logikę! Jak czegoś nie mogą przeczytać to nie będę do tego wracać, nie?


Odpowiedzi Bagheery:


1. Od czego zaczynasz dzień?
Raczej od obudzenia się... a potem rozmyślam nad tym, w którym momencie zasnęłam i dlaczego nic nie pamiętam.  To zawsze mnie intrygowało. No bo jak to? Jakim cudem??? Zasypiam nawet nie wiem kiedy i budzę się, no i... no i to jest bez sensu. Potem jem (ewentualnie jak się gdzieś spieszę i się prawie spóźniam to nie), myję się, czeszę włosy, a jak czytam akurat jakąś świetną książkę to od razu się do niej zabieram.2. Co, oprócz pisania, jest Twoją pasją?
A kto powiedział, ze pisanie jest moją pasją??? No dobra... nie będę tu nikogo wkręcać - to prawda, pisanie to moja pasja. A prócz tego to wymyślanie nowych książek (oczywiście fabuła zawsze jest denna, ale bohaterowie najczęściej wychodzą mi świetnie :)), rysowanie (chciałabym się dostać do liceum plastycznego, ale spójrzmy prawdzie w oczy... nie mam najmniejszych szans), makrama (jak ktoś nie wie to jest to robienie różnych fajnych rzeczy, np. koszyków, bransoletek, ze sznurków) i słuchanie muzyki :D, od której chyba jestem odrobinkę uzależniona (jeżeli tak się w ogóle da), bo słucham praktycznie bez przerwy.


3. Jaka jest dla Ciebie najlepsza pora do pisania? W jakich warunkach lubisz tworzyć?
Taka, w której to co piszę wychodzi tak, że jestem zadowolona, co zdarza się niezwykle rzadko. A co do warunków to mogłabym siedzieć nawet w lochu o chlebie i wodzie, bo są praktycznie bez znaczenia. Noc, dzień, zimno, ciepło... zależy tylko od mojego zrytego mózgu, który nie chce współpracować -,-


4. Którego ze swoich bohaterów najbardziej lubisz (lub cenisz) i dlaczego?
Najbardziej lubię Lwicę. (Zaskoczeni, że nie Pumę i Wilczycę, co? :D) Dlaczego? Bo ja uwielbiam takie postacie z charakterkiem. Skore do bójek, z tragiczną przeszłością, waleczne. Lwica to po prostu jedna z przedstawicielek tego typu bohaterów, a zarazem jedna z Grona Moich Ulubionych Postaci Jakie Kiedykolwiek Wymyśliłam, do którego zaliczają się już poza nią jeszcze 4 bohaterki (Nala, Claire, Leo, Night).


5. Ile jest Ciebie w Twoich bohaterach? Który ma najwięcej Twoich cech?
Ha, ha, ha! XD Niezwykle zabawne. Na tym blogu wszyscy bohaterowie różnią się od autorek, bo inaczej ,,100 lat po centrum handlowym" było by bardzo nudne. Wilczyca i Puma są na nas za głupie (chociaż w sumie lubią czytać książki jak my), Tukan jest zbyt zboczony (no ok, jesteśmy zboczone, ale nie do przesady), Gepard jest zbyt dziwny, Hiena jest zbyt mądra...


6. Research czy brak researchu? Ile poświęcasz na niego czasu podczas pisania?
Nie mam zielonego pojęcia czym jest research, a jestem zbyt leniwa, żeby to wygooglować. Kojarzy mi się z tzw. wracaniem do tego co się napisało wcześniej w celu nie popełnienia błędu w późniejszym pisaniu, ale nie wiem czy to to. Zawsze jak czegoś nie wiem tłumaczą mi moi przyjaciele, ale Litka tez nie wie, a Cammie i Kanari pewnie też nie. Także niestety, ale na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Oh, jaka szkooodaaa XDD


7. Gdybyś mogła/mógł być kimś przez jeden dzień, kto by to był i dlaczego?
Byłabym rudowłosą dziewczyną z lokami i piegami, oczywiście o zielonych oczach ^^ Dlaczego? Bo właśnie tak od zawsze chciałam wyglądać. Moje włosy (koloru ciemny blond) są jednak złośliwie proste, ale to nawet lepiej, bo nie chciałabym mieć falowanych (prosta zasada: proste lub kręcone, nic pomiędzy), zielone oczy dano mi w pakiecie, więc się nie uskarżam, a piegi to mam, ale widoczne jedynie pod mikroskopem (miejmy nadzieję, że to się z czasem zmieni). Wracając do tematu to miałabym rzecz jasna wszystkie moce jakie istnieją i nie istnieją. Skromnie, prawda? ^^


8. W jakim punkcie swojego życia chciałabyś znaleźć się za 30 lat?
Prawdopodobnie będę mieć wtedy 45 lat... no chyba, że umrę albo wstąpię do Łowczyń Artemidy. Chciałabym wtedy, aby wszystkie moje książki (jak na razie w liczbie 5 + 2 opowiadania) były już dawno wydane. Chciałabym też mieszkać w moim jednorodzinnym domku nad Bałtykiem wraz z mężem Harleyowcem i piątką zaadoptowanych dzieci (nadam im imiona z moich książek) oraz wilkiem, dobermanem i owczarkiem szwajcarskim białym.


9. Ulubiona piosenka?
Oj dużo tego... Nie mam jednej ulubionej, więc wypiszę dziesięć XD:
Hero - Skillet
Awake and Alive - Skillet
Stronger - Kelly Clarkson
We are young - Fun.
Hunger - Amaranthe
Knocking on heaven's doors - Guns'n'Roses (cover)
Bleeding out - Imagine Dragons
Demons - Imagine Dragons
Break down - Kase and Wrethov
One life - Kase and Wrethov


10. Jak opisałabyś/opisałbyś siebie w trzech słowach?
Musiałabym się opisać co najmniej w 50 słowach, żeby dokładnie się opisać XD. Trzy to o wiele za mało.

 
11. Co powoduje, że jedne blogi czytasz i wracasz do nich chętnie, a innych nie możesz znieść?
Tylko i wyłącznie to kto je pisze. Jak piszą je moi znajomi, a zwłaszcza przyjaciele, to czytam z cierpliwością i zaciekawieniem, co tam też im do głowy przyszło, a jak nie znam osobiście autora to najczęściej bloga nie czytam (ale zdarzają się wyjątki).

 

 

Blogi, które nominujemy:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

No cóż... musimy nad tym jeszcze pomyśleć ^^

Pytania:  

1.
2.
3.
4..
5.
6.7.
8.
9.
10.
11.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NOMINACJA NR 1

Dziękujemy za nominację Torii To naprawdę wiele dla nas znaczy. ^^ 

 

 Odpowiedzi Litki:

 

1. Czy prowadzenie bloga jakoś Cię zmieniło?
Na pewno! Stałam się punktualniejsza, chociaż nadal mam z tym pewne problemy ^^
"100 lat po centrum handlowym" to jedyne opowiadanie które piszę regularnie i mam nadzieję, że kiedyś go dokończę.

 2. Czy niektórzy z bohaterów Twojego opowiadania mają cechy "zapożyczone" od Twoich przyjaciół/rodziny?
 Właściwie, to nie jestem pewna. Początkowo Żmija miała być podobna do naszej koleżanki, ale na razie jest postacią mało dopracowaną. Wydaje mi się, że nie ma postaci z czyimiś konkretnymi cechami. Gdy je kreowałyśmy z Bagheerą prawdopodobnie opierałyśmy się na znanych nam osobach, ale efekt końcowy jest do nikogo nie podobny

3. Kto (jeśli w ogóle) wprowadził Cię w "blogosferę"?
Bloga założyłam kiedyś, bardzo dawno temu. W sumie tak dawno, że nieprawda, a przynajmniej teraz nie pamiętam nawet jego nazwy 
^^
Pomysł, żeby używać bloga do pisania książki podsunęła mi Bagheera i Cammie.

 4. Najgorsza ekranizacja książki według Ciebie to...?
Waham się miedzy Harry'm Potter'em i pierwszą częścią Percy'ego Jaksona - Złodziej Pioruna. Mówię tylko o pierwszej części, bo druga moim zdaniem była genialna!
Nie podobała mi się żadna ekranizacja Potter'a, pomimo, że książki czytałam z zapartym tchem, a Złodziej Pioruna, bądźmy szczerzy to totalna klapa^^

 5. Najgorsza przeczytana przez Ciebie książka to...?
W sumie nigdy nie przeczytałam złej książki. Jeśli zaczynałam coś czytać i mi się nie podobało to przestawałam. Zdarzyło się parę wyjątków np.: cykl o Bethany Church czyli Blask, Niebo i Hades. 
Do przeczytania pierwszej części doszło przypadkiem ( Dostałam od Cammie na urodziny) a potem... musiałam dowiedzieć się jak się skończy, nawet jeśli styl pozostawiał wiele do życzenia. 


6. Co sądzisz o polskich pisarzach i ich twórczości? 
 No kto nie kocha Sapkowskiego i jego sagi o wiedźminie? Grzędowicz i Pan Lodowego Ogrodu, Tkacz Iluzji - Białołęckiej! To naprawdę super książki. Kiedy czytałam pierwszą książkę Pilipiuka byłam zachwycona, ale kiedy okazało się, że każda następna jest niemal identyczna, zaczęłam na serio tego grafomana nie lubić. Ale reszta jest spoko! Piekara, Kosik i inni. Zwłaszcza,  że... może... kiedyś...  uda mi się dołączyć do ich grona <błagalne spojrzenie na siłę rządzącą światem>

 7. Zdarzyło Ci się obejrzeć film lepszy od książki, na której podstawie został nakręcony?
W sumie film "Igrzyska Śmierci" był równie dobry jak książka. 
Gra o Tron też mi się bardziej podoba jako serial. Nie wiem, dlaczego styl pisania G. Martina mi się nie bardzo podoba, ale fabuła jest świetna. Dlatego może serial wypada lepiej w moich oczach.
Ale po za tymi wyjątkami trzymam się zasady, że film zawsze będzie gorszy od książki. Zawsze.

8. Czy jeśli miałbyś szansę zagrać w serialu/ filmie na podstawie Twojego opowiadania zrobiłabyś 
to? W jaką postać byś się wcieliła wiedząc, że nie może być to główna bohaterka?
Nawet nie wiem. Z Bagheerą często mówimy na ten temat. Wydaje mi się, że raczej nie, ale jeśli już to chciałabym zagrać Tukana. No dobra, jeśli musi być dziewczyna to Kię, tylko, że ona jest niska, ma czarne kręcone włosy i białe oczy, a ja jestem wysoką blondynką z niebieskimi gałami ^^

9. Jaki jest Twój przepis na dobre opowiadanie? 
Kilo akcji, szklanka albo dwie dobrze wykreowanych bohaterów, szczypta romantyzmy i wolno piec na mocnym ogniu talentu pisarskiego...

 10. Czy osiągnięcia Twojego bloga Cię zadowalają?
Zdecydowanie nie! Jak każdy autor chciałabym by mój blog czytało jak najwięcej osób. Z Bagheerą z niewiadomych przyczyn uważamy, że jak będziemy miały 1000 czytelników to zainteresuje się nami jakieś czytelnictwo. Więc do szczęścia brakuje nam 995 obserwatorów. No i komentarzy też nie mamy za dużo ^^ 

11. Czy po zakończeniu tego opowiadania opublikujesz kolejne? Jeśli tak to o czym?
Nie wiem czy w ogóle będę pisać na blogu, ale jeśli tak to w kolejce czekają:

Sawaru no shi - o dziewczynie, która psuje wszystko czego się dotknie

Wampiriada - Wojna Cieni - broń boże nie o wampirach. Po prostu nie mogłam wymyślić lepszej nazwy dla stworzeń, które wykreowałam

Dziewczyny dadzą radę - o smokach ^^

Siódmy klon - o klonie

Szóstka - mmm... można powiedzieć, że o magii.

Historia średniowieczna- o księżniczce uciekającej od szalonego ojca.

Panienka w różowym - opowiadanie dla dzieci. O dziewczynie, która zawsze ubierała się, na różowo.

No cóż sporo tego jest... a zmierzam to napisać w najbliższym czasie  

Odpowiedzi Bagheery:

 

1. Czy prowadzenie bloga jakoś Cię zmieniło?
Myślę, że bardzo. Wreszcie zaczęłam naprawdę pisać bloga, a nie rzucać go po pierwszym rozdziale jak to miałam zwyczaj robić. Poza tym przekonałam się, że życie pisze różne historie, czasem przepiękne, a czasem bolesne.

 2. Czy niektórzy z bohaterów Twojego opowiadania mają cechy "zapożyczone" od Twoich przyjaciół/rodziny?
Na początku planowałyśmy wzorować się na sobie nawzajem. Litka miała być Pumą, ja Wilczycą, a Cammie Żmiją, ale niestety (a może na szczęście?) nie wyszło. 

3. Kto (jeśli w ogóle) wprowadził Cię w "blogosferę"?
Wprowadziłam się raczej sama (kilka lat temu), ale potem w barwny świat blogów zagłębiła mnie Cammie.

 4. Najgorsza ekranizacja książki według Ciebie to...?
Oglądałam wiele ekranizacji książek, których nie czytałam (m.in. Harry Potter, Igrzyska Śmierci) Jedynymi znanymi mi książką i filmem jest Złodziej Pioruna, który był beznadziejny i praktycznie nic się nie zgadzało z serią Ricka Riordana, ale na szczęście zmienił się reżyser i następna część - Morze Potworów była świetna.
  
 5. Najgorsza przeczytana przez Ciebie książka to...?
Hmm.... nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Chyba Blask, Czaropis, Potop (NIGDY WIĘCEJ!!!)... reszta książek raczej mi się podobała.

 6. Co sądzisz o polskich pisarzach i ich twórczości?
Nie czytam wielu polskich książek, bo nie ukrywajmy, jest ich niewiele w porównaniu np. z angielskimi. Mam paru autorów, których podziwiam za styl i pomysłowość m.in. Ewę Białołęcką (Naznaczeni Błękitem), Rafała Kosika (Felix, Net i Nika). Uważam, że są niezwykle zdolni, a często nawet lepsi od sławniejszych od nich zagranicznych pisarzy. Niestety świat jeszcze nie odkrył naszych utalentowanych rodaków. Miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni ^^.

 7. Zdarzyło Ci się obejrzeć film lepszy od książki, na której podstawie został nakręcony?
Jak już pisałam, oglądałam i czytałam tylko Percy'ego Jacksona, więc nie, na razie nie.

 8. Czy jeśli miałbyś szansę zagrać w serialu/ filmie na podstawie Twojego opowiadania zrobiłabyś to? W jaką postać byś się wcieliła wiedząc, że nie może być to główna bohaterka?
Często nad tym myślę ^^. Byłoby naprawdę super i z chęcią bym to zrobiła, pomimo moich nikłych zdolności aktorskich. Jeżeli chodzi o mój drugi blog (przepisnaodwage.blogspot.com/‎) to najbardziej chciałabym zagrać Claire. Z wyglądem nie byłoby problemu, bo jestem do niej podobna (słyszałam to już od 4 osób) i mam nawet tyle samo lat, ale chyba nie dałabym rady zagrać kogoś z takim charakterem :D. Natomiast co do ,,100 lat po centrum handlowym" to oczywiście moją ulubioną bohaterkę - Lwicę. Tyle, że nie jestem dorosła, nie mam niebieskich oczu i, broń Boże, krótkich blond włosów (nie zamierzam moich ścinać, bo jestem w trakcji misji zapuszczania do kolan, żeby potem ściąć i oddać na perukę).

 9. Jaki jest Twój przepis na dobre opowiadanie?
Grunt to dobrzy bohaterowie :D. Każdy z nich powinien mieć swój własny świat, w którym żyje, mocno zaznaczony charakter przez co stanie się bardziej podobny do prawdziwego człowieka, a najważniejsze jest to, żeby każdy czytelnik mógł znaleźć swój książkowy odpowiednik ewentualnie swojego ulubieńca, któremu będzie kibicował aż do samego końca. 

10. Czy osiągnięcia Twojego bloga Cię zadowalają?
Niekoniecznie :/, bo mamy mało obserwatorów i w ogóle, ale z tym boryka się chyba większość blogowiczów. Zawsze jak przybywa jakiś nowy członek mówię do Litki: ,,Jeszcze tylko (np.) 995 obserwatorów, żeby ktoś nas zauważył!". Myślę, że potrzeba nam też więcej komentarzy ;).

11. Czy po zakończeniu tego opowiadania opublikujesz kolejne? Jeśli tak to o czym?
Do końca jeszcze dłuuuga droga, ale jeżeli jakimiś cudem się uda to zacznę pisać jedno z paru opowiadań, które od dawna mam zamiar napisać, a obecnie są, jak to często mówię - ,,zawieszone". Nie zdradzę dokładnie o czym, ale mogę powiedzieć, że na pewno większość to fantasy i przygodowe (na czary mary Hogwart nie liczcie), jednak będzie co najmniej jedna, do której magia ma całkowity zakaz wstępu, czyli coś realistycznego takiego jak ,,100 lat po centrum handlowym" (wyłączając wyjątkowo brutalne morderstwa, katastrofy i kanibalizm).
 Blogi, które nominujemy:

Jak wspomniałyśmy wcześniej mamy tylko pięciu obserwatorów, więc dość trudno jest znaleźć blogi o mniejszej ilości ^^ Dodałyśmy więc te, które uważamy, że na to zasługują i maja zbliżoną (w zaokrągleniu) ilość obserwatorów. Przynajmniej nam się tak wydaje.

1. I tak trwają: Wiara, Nadzieja i Miłość
2. Przepis na odwagę (tutaj chodzi tylko o Cammie, nie o Bagheerę ^^)
3. Dark-secret-full-moon
4. Wodniste opowieści 

5.5 minut do wiecznosci
6. Psychot atakuje
7.Snakes' Lair
8.What a mess i leave                         
9.Kukiełki losu 
10. Należę do ciebie. Fajnie to brzmi.
11. Zaraz po ukończeniu studiów, wyjeżdżam do Azji

 

Pytania:


1. Jaki jest twój ulubiony film/serial fantastyczny?
2. Co sądzisz o fanfiction?
3. Dlaczego zaczęłaś/eś pisać?
4. Jak wymyśliłaś/eś pomysł na opowiadanie?
5. Kiedy piszesz wątki miłosne (jeśli w ogóle piszesz) to czy opierasz się na własnych doświadczeniach?
6. Jaki jest twój ulubiony bohater/bohaterka z twojego bloga i za co go/ją lubisz?
7. Czy pisząc inspirujesz się jakimś konkretnym pisarzem/pisarką?
8. Czy piszesz powieści/opowiadania po to, aby je kiedyś wydać czy może raczej dla przyjemności?
9. Co myślisz o tzw. Mary Sue?
10. Gdybyś mógł zamienić się miejscami z jednym ze swoich bohaterów, to który by to był i dlaczego?  
11. Od jak dawna piszesz?

__________________________________________________________________________________

6 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za nominację. :P Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy razem z Niarry za nominację wkrótce odpowiemy na pytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy za nominacje! jak wczoraj zobaczyłam nominacje, to od razu Bezczelną zmolestowałam o odpowiedzi ;X

  OdpowiedzUsuń
 4. Was porąbało... k-popowego bloga?! No ale cóż... nie mam wyjścia XD Dzięki wielkie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się należy to i k-popowego :D
   Bagheera

   Usuń
 5. 11. Justin Bieber czy One Direction? i odpowiedź Litki mnie rozwaliły. :D
  Pozdrowienie ode mnie i od Dusieko z K.W.W.K. [*]! :>

  OdpowiedzUsuń

Proszę o wymyślenie sobie jakiegoś pseudonimu i konsekwentne używanie go komentując nasze posty!!! To bardzo ułatwi nam życie!
Dziękuję!